تبلیغات
چای لاغری - گیاهان چربیسوز و لاغرکننده - درمان چروک صورت

چای لاغری - گیاهان چربیسوز و لاغرکننده

سه شنبه 23 آذر 1389

درمان چروک صورت

نویسنده: حمید حبیبی   


عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان پوست ایران گفت: مهمترین نکته در موفقیت درمان چروک پوست به کمک ژل پرکننده، مهارت پزشک است که می‌تواند عوارضی از قبیل ایجاد عفونت در محل تزریق شود.

لاغری موضعی و بی ضرر ..در ادامه مطلب کلیک کنیدحسین طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در افرادی که چروک‌های عمیق و دائمی در پوست صورت دارند و افرادی که به طور مادرزادی یا در اثر بیماری‌ها و تصادفات دچار غیرقرینه شدن در پوست صورت شده‌اند می‌توانند با تزریق ژل‌های پرکننده نسبت به تصحیح و همگون شدن پوست صورت خود اقدام کنند.


وی با اشاره به عوارض استفاده ژل‌های پرکننده تصریح کرد:‌ در این روش عوارض متعددی احتمال بروز دارند که عمدتاً به علت عدم مهارت پزشکی تزریق کننده در توانائی یکنواخت خالی کردن ژل و استفاده از ژل‌های پرکننده و نامرغوب و غیر استاندارد است و این عوارض شامل ناهموار بودن محل تزریق، جابجایی ژل مدتی بعد از تزریق، ایجاد عفونت در محل تزریق، ایجاد حساسیت به ماده ژل، بیدار شدن بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری لولوپس ارتیماتو است.

طباطبایی ادامه داد: در گذشته از ژل‌های پرکننده دائمی مانند سیلیکون استفاده می‌کردند که عارضه دائمی در پوست و مشکلات عدیده‌ای برای بیمار ایجاد می‌کرد و امروزه این روش منسوخ و ممنوع شده است.
وی افزود: ژ‌ل‌های استاندارد و دارای مجوز بطور متوسط ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد و پس از آن جذب می‌شود و پوست به حالت قبلی خود بازمی‌گردد که اگر بیماری تقاضا کند باید مجدداً تزریق ژل پرکننده تکرار شود.
این متخصص پوست در خصوص تفاوت ژل پرکننده با بوتاکس گفت: بوتاکس یا بوتولینوم تاکسین داروئی است که عضلات صورت را موقتا فلج می‌کند. لذا در چروک‌های متاثر از انقباضات دائمی عضلات صورت مانند چین اخم بکار می‌رود و باعث می‌شود ۳ تا ۴ ماه بعد از تزریق بوتاکس عضلات مورد تزریق فلج شوند و ضمن اینکه چروک عضلاتی بهتر می‌شود، فرد در این مدت نمی‌تواند حتی با اراده عضلات تزریق شده را منقبض کند.
وی افزود: در واقع تزریق بوتاکس ضمن کاهش موقت چین و چروک عضلانی به بیمار مهلت می‌دهد که تصمیم بگیرد این عادت انقباض عضلات صورت را ترک کند و در افرادی‌که به ویژه چندین بار بوتاکس تزریق کرده‌اند بعلت ضعیف‌شدن تدریجی عضلات مورد تزریق (بعلت عدم حرکت)، شخص بهتر می‌تواند عادت انقباض عضلات ضعیف شده را نسبت به عضلات قوی قبل از تزریق ترک کند.
طباطبایی اضافه کرد: آمپول بوتاکس هم چنانچه توسط پزشک غیر ماهر و غیر آموزش دیده تزریق شود، مانند ژل‌های پرکننده می‌تواند عوارض متعددی داشته باشد.
وی بیان داشت: چروک‌های ایجاد شده در پوست به دو دسته چروک‌های پوستی و چروک‌های عضلات صورت تقسیم‌بندی می‌شوند که چروک‌های عضلانی را می‌توان با تزریق آمپول بوتولنیرم تاکسین (بوتاکس) معالجه کرد و برای درمان چروک‌های پوستی از روش‌های مختلف کرم‌های ضد چروک، پیلینگ شیمیایی، میکرودرم (برس ژن) و اشعه لیزر استفاده کرد که بستگی به شرایط بیمار از یک یا چند روش می‌توان استفاده کرد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره انواع ژل‌ها و ماندگاری هر کدام از آنها گفت: استفاده از انواع ژل‌های پرکننده بستگی به دانش و آموزش پزشک تزریق کننده دارد. ژل‌های استاندارد و دارای مجوز عمدتاً از کشورهای غربی وارد می‌شود که گران هستند و متاسفانه ژل‌های غیراستاندارد و ارزان هم در کشور وجود دارد که اکثراً بدون مجوز و بطرق غیرقانونی وارد کشور می‌شود و بدیهی است عوارض بیشتری دارد.

لاغری موضعی و بی ضرر ..در ادامه مطلب کلیک کنید


روش زندگی مانند استراحت کافی، تغذیه مناسب، تحرک جسمی مانند ورزش، ترک داروهای اعتیادآور مانند الکل، سیگار و غیره و دوری از تماس مستقیم و طولانی و مستمر نور آفتاب است که می‌توانند در تاخیر ایجاد چین و چروک نقش داشته باشند. هر چند عامل مهم ارث هم در ایجاد چین و چروک دخالت دارد که قابل پیشگیری نیست.

لینکدونی

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :