تبلیغات
چای لاغری - گیاهان چربیسوز و لاغرکننده - رازهای علمی نهفته در بند بند انگشتان

چای لاغری - گیاهان چربیسوز و لاغرکننده

رازهای علمی نهفته در بندبند انگشتان
 
شاید شما هم در طول عمرتان با افرادی برخورد کرده اید که با دیدن دستان و ناخن انگشتان نظریه هایی در مورد سلامتی شما می دهند. اگر تا امروز به این مسأله که افراد، به خصوص پزشکان می توانند از روی دست، برخی بیماری ها را تشخیص دهند، باور نداشتید، بدانید که تحقیقات نشان می دهد یکی از راهکارهای ساده برای کاهش ابتلا به بیماری های مختلف و سالم زیستن، استفاده از دستان است. با کمک دست تشخیص زودرس بسیاری از بیماری ها امکان پذیر خواهد شد و برخی از الگوهای صحیح سالم زیستن شناسایی می شوند.

لاغری موضعی و بی ضرر ..در ادامه مطلب کلیک کنید


شمارش کالری
 

پر خوری و مصرف بیش از حد کالریها مهم ترین عامل ابتلا به اضافه وزن به شمار می روند. بسیاری از افراد ناخواسته و بدون آن که از میزان مورد نیاز کالری های مصرفی روزانه خودآگاه باشند، کالری مصرف می کنند در حالی که گرسنه نبوده و این کالریهای مازاد بر نیاز روزانه بدن آنها است.
متخصصان تغذیه معتقدند، در صورتی که در هر وعده میزان حجم غذا متناسب با اندازه کف دست افراد مصرف شود، احتمال اضافه وزن ناشی از تجمع کالریها در بدن از بین می رود این در حالی است که اکثر موارد، اندازه بشقاب افراد در وعده ی غذایی دو تا سه برابر اندازه کف دست آنهاست.

تشخیص سن
 

دست ها بهترین معیار برای تشخیص علائم پیری در سنین مختلف است. با مشاهده خشکی، چین و چروک و لکه های قهوه ای رنگ پوست، مشخص می شود که پوست افراد به چه میزان تحت آسیب اشعه خورشید، کار با مواد شوینده، خشکی و سرمای هوا قرار گرفته است. مشاهده علائم پیری موجود در پوست دست، مراقبت بیشتر از پوست با استفاده از ضد آفتاب، مرطوب کننده ها، مصرف آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها را یادآوری می کند.

حالت تهوع
 

در مچ دست افراد و در فواصل بین تاندون ها نقاطی وجود دارند که در افزایش میزان حالت تهوع در اتومبیل در حال حرکت مؤثر هستند. بیش از 40 تحقیق نشان می دهد، تحریک نقاط موجود در مچ دست و فشار دادن دو نقطه میان تاندون هایی که در مچ دست و در امتداد سه انگشت شصت، اشاره و میانی قرار دارد، احتمال ایجاد حالت تهوع را در مسافرت های جاده ای یا شهری با اتومبیل کاهش می دهد.

بیماری قلبی
 

یکی از روش های تشخیص زودهنگام ابتلا به بیماری های قلبی، تغییر ضخامت انگشتان است. تحقیقات نشان می دهد، ضخیم شدن رگ های موجود در انگشتان دست ممکن است، نشان از گرفتگی عضلات قلب، یا تشکیل لخته خون در قلب باشد و این علامت خبر از وقوع سکته قلبی یا سایر مشکلات قلبی و عروقی در سال های آینده می دهد، یکی از روش های مؤثر در تشخیص سلامت رگ ها استفاده از دماسنج حساس به حرارت نوک انگشتان دست و دستگاه سنجش فشار خون است، در این روش دماسنج هنگام اندازه گیری فشار خون و کاهش جریان خون دما را ثبت خواهد کرد و پس از بازگشت جریان خون این دما دوباره ثبت خواهد شد. در افرادی که رگ انگشتان آنها سالم و احتمال وقوع بیماری های قلبی کم است، پنج دقیقه پس از بازگشت جریان خون دمای انگشتان نزدیک به دمایی است که قبل از گرفتن فشار خون ثبت شده است و هرچه اختلاف این دما بیشتر باشد، احتمال وقوع بیماری های قلبی افزایش پیدا می کند.

دستان سرد
 

برخی افراد معتقدند، سردی دستان، نشانه ابتلا به بیماری است، این در حالی است که سردی دستان علامت گردش طبیعی جریان خون و میزان فشار خون طبیعی است. اما سرد بودن بیش از حد طبیعی دستان یا پاها و در اصطلاح« یخ بودن» آنها و کرختی انگشتان علامت ابتلا به برخی بیماری ها مانند اختلال عملکرد تیروئید و کمبود ویتامین ب 12 و ... است که با علائمی مانند ریزش و کاهش ضخامت موها یا کاهش حافظه همراه باشد، همراه خواهد بود.

لاغری موضعی و بی ضرر ..در ادامه مطلب کلیک کنید


ناخن
 

وجود برخی علائم روی ناخن، نشان دهنده ابتلا به برخی بیماری ها مانند هپاتیت یا بیماری های قلبی است. همچنین تحقیقات نشان می دهد تغییر در شکل ظاهری یا فرم ناخن ها ممکن است نشانگر ایجاد عفونت های قارچی یا علامت کم خونی یا بیماری خود ایمنی لوپوس باشد.
برای نمونه شکنندگی ناخن ها و ضعیف شدن آنها نشانه ابتلا به فقر آهن است. محققان سفیدی ناخن ها را نشانه اختلالات کبدی مانند هپاتیت می دانند. از طرف دیگر ناخن های زرد و ضخیم که رشد آنها کم است به اختلالات ریوی مربوط بوده و در افرادی که نیمی از سطح ناخن ها زرد رنگ و قسمتی دیگر صورتی است، احتمال اختلال در عملکرد کلیه ها وجود دارد.
متخصصان، سرخی بیش از اندازه ناخن ها را نشانه وقوع حملات قلبی و بیماری ها و وجود خط های سیاه رنگ روی ناخن را علامت برخی بیماری های پوستی مانند سرطان سلول های ملانوسیت و شکنندگی و متخلخل شدن ناخن ها را نشانه ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید می دانند. متخصصان برای تشخیص بهتر برخی بیماری ها به شکل ظاهری ناخن ها توجه می کنند. در برخی موارد تغییر رنگ ناخن ها به آبی ممکن است نشانه ابتلا به ذات الریه یا بیماریهای تنفسی یا زمینه ساز دیابت باشد. باید توجه داشت در شکل طبیعی ناخن ها قسمت میانی، برجسته است در افرادی که ناخن ها قاشقی شکل است و قسمت میانی ناخن به سمت داخل فرو رفته است، احتمال ابتلا به کمبود آهن و آنمی وجود دارد.

پوکی استخوان
 

تحقیقات نشان می دهد، در زنانی که طول انگشت اشاره کمتر از انگشت حلقه است، احتمال ابتلا به پوکی استخوان در ناحیه زانو، دو برابر افزایش پیدا می کند. محققان کاهش ترشح هورمون استروژن در این گروه زنان را عامل افزایش احتمال ابتلا به این بیماری معرفی می کنند

لاغری موضعی و بی ضرر ..در ادامه مطلب کلیک کنید


لینکدونی

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :